Hudební školu AM  ve Vyškově založil  ve školním roce 1995 - 1996 hudební pedagog Aleš Musil.  Škola se od prvopočátku  zaměřuje  na  výuku sborového zpěvu a  výuku hry   na  hudební  nástroje. Mezi  nejoblíbenější   patří zobcové flétny, kytara akustická i basová, keyboard a klavír. Školu   navštěvují  nejen děti  a  studenti,  ale  v poslední době i dospělí. Na začátku roku 2005 se hudební škola AM přestěhovala do zrekonstruovaných prostor na ulici Trpínky 11a ve Vyškově.

Hudební škola AM již 11 let velmi úzce spolupracuje se Základní školou Vyškov,  Nádražní 5, která se zaměřuje na rozšířenou výuku hudební výchovy. Do roku 2012 na této škole zajišťuje Aleš Musil odbornou výuku sborového zpěvu na všech stupních vzdělávání, po odchodu na pozici ředitele ZUŠ Vyškov pouze v rámci vzdělávání žáků v DPS Motýlek Vyškov, u ostatních sborů jako poradce školních sbormistrů.